LATEST ARTICLES

Gashi: Kryeministër ktheju pandemisë, targat le t’i zbatojnë në pikat kufitare

Arben Gashi, Kryetar i Grupit Parlamentarë nga Lidhja Demokratike e Kosovës, thotë se udhëheqësi i ekzekutivit, Albin Kurti, duhet t’i kthehet pandemisë, sepse për tre javë kanë vdekur 604 qytetarë. Sipas tij, prioritet i Kosovës është pandemia dhe pjesa e targave është detyrë normale që kryhen në pikat kufitare. “Askush nuk mundet me hy në Kosovë pa i respektuar rregullat e...

Kështu duken tabelat e përkohshme të Kosovës që po iu vendosen veturave nga Serbia

Nga sot, të gjitha automjetet që mbajnë targa të Serbisë dhe hyjnë në Kosovë, duhet të pajisen me targa të përkohshme, raporton Express Asnjë veturë që niset nga Serbia drejt Kosovës, nuk mund të kalojë në pikat kufitare, pa u pajisur me targat e përkohshme të Republikës së Kosovës. Vendimi për këtë është nënshkruar sot, nga ministri i Punëve të Brendshme...

Polici i Kosovës u flet shqip protestuesve serbë: Protestën nuk ua ndalojmë, por…

Forca të shtuara të Njësisë Speciale të Kosovës janë vendosur sot në pikat kufitare me Serbinë në veri të vendit, për të mbikëqyrur zbatimin e marrëveshjes së reciprocitetit për tagrat. E një gjë e tillë nuk ju ka pëlqyer qytetarëve serb, të cilët kanë dalë të protestojnë duke bllokuar rrugën. Njëri nga pjesëtaret e policisë iu është drejtuar në gjuhën shqipe...

Ish-kandidati i VV’së për kryetar të Mitrovicës tallet me Agim Bahtirin

Fehmi Ferati, ish-kandidati për kryetar të Mitrovicës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje përgjatë zgjedhjeve komunale të 2017’ës, e ka marrë me humor kandidaturën e pasuesit të tij në zgjedhjet komunale të këtij viti, Agim Bahtirit. Ferati, me anë të një postimi në ‘Facebook’, ka shpërndarë fotografinë e një qytetari për të cilin mediat lokale gjatë ditës raportuan se po luante...

Halil Matoshi e marton të bijen, emocionon me fjalët

Halil Matoshi, i njohur prej vitesh si gazetar i dëshmuar, e që gjjthashtu e provoj edhe politiken, ka provuar një ndjesi ndryshe këto ditë. Gazetari, publicisti dhe analisti, Halil Matoshi, e ka martuar vajzen, për çka ka treguar edhe në rrjete sociale. Ai, e ka uruar të bijen Artianën të ketë fat e mbarësi në jetë. Shkrimi i Matoshit për vajzen...

Hoxha nga Prishtina: Kryeni marrëdhënie me gratë tuaja se fitoni shumë sevape

Hoxha nga Prishtina: Kryeni marrëdhënie me gratë tuaja se fitoni shumë sevape Imami nga Prishtina, Fadil Musliu, i cili është bërë “viral” kohët e fundit në rrjetet sociale, ishte i ftuar në emisionin n’Kosovë show. Duke folur për dashurinë ne mes çifteve, ai kërkoi nga burrat që të kryejnë më shpesh marrëdhënie seksuale me gratë e tyre. “Jepni dashuri pa kufi grave...

Mustafa paralajmëron rikthimin e madh të LDK-së

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa ka publikuar një fotografi ku shihet bashkë me kandidatin për kryetar të Podujevës nga kjo parti, Ekrem Hyseni. Mustafa në mbishkrimin e kësaj fotografue shkruan se Llapi po i jep përkrahje masive LDK-së dhe z. Hyseni për zgjedhjet e 17 tetorit. “Llapi i madh! I mallëngjyer të udhëhiqet përsëri nga njerëz...

Ky është polici që vdiq derisa ruante në Qendrën e Vaksinimit në Podujevë

Polici që vdiq është Mustaf Mehmeti nga Podujeva. Ai dyshohet se ndërroi jetë pas një sul mi kardiak. Burime tregojnë që Mehmeti ishte ish-ushtar i UÇK-së.

VV i publikon Hamzës videon ku ai i duartroket gjuajtjeve me armë: “Po Bedri, nëse fsheh krimin je pjesëmarrës në krim”

Pas deklaratës së kandidatit të PDK-së për kryetar komune, Bedri Hamza në ATV se ai që e fsheh krimin është pjesëmarrës në krim, ka reaguar Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë, duke publikuar një video të Bedri Hamzën duke iu duartrokitur gjuajtjeve me armë në një tubim të PDK-së. Komunikata e Qendrës së Vetëvendosjes në Mitrovicë: Po Bedri, nëse fsheh krimin...

Vdes polici kosovar në vendin e punës

Gjatë ditës së sotme në Podujevë ka ndërruar jetë një polic. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se ai vdiq derisa ishte në vendin e punës. Ai ishte duke ruajtur në Qendrën e Vaksinimit në Podujevë dhe dyshohet se kishte sulm kardiak.