LATEST ARTICLES

Njoftim me rëndësi për nënat që aplikojnë për shtesat e fëmijëve

Vendimi i qeverisë për tu dhënë shtesa familjeve që kanë fëmijë të vegjël prej 10 e 20 euro u ka hapur telashe familjeve. Në...

Dëshmitari në Hagë: I akuzuari deshi të më vras me revole, nuk i shkrepi...

Dëshmitari i mbrojtur në dëshminë e tij kundër Salih Mustafës, ka deklaruar se i akuzuari ia ka vendosur revolen në kokë dhe se ka...

Gashi: Kryeministër ktheju pandemisë, targat le t’i zbatojnë në pikat kufitare

Arben Gashi, Kryetar i Grupit Parlamentarë nga Lidhja Demokratike e Kosovës, thotë se udhëheqësi i ekzekutivit, Albin Kurti, duhet t’i kthehet pandemisë, sepse për...

Kështu duken tabelat e përkohshme të Kosovës që po iu vendosen veturave nga Serbia

Nga sot, të gjitha automjetet që mbajnë targa të Serbisë dhe hyjnë në Kosovë, duhet të pajisen me targa të përkohshme, raporton Express Asnjë veturë...

Polici i Kosovës u flet shqip protestuesve serbë: Protestën nuk ua ndalojmë, por…

Forca të shtuara të Njësisë Speciale të Kosovës janë vendosur sot në pikat kufitare me Serbinë në veri të vendit, për të mbikëqyrur zbatimin...

Ish-kandidati i VV’së për kryetar të Mitrovicës tallet me Agim Bahtirin

Fehmi Ferati, ish-kandidati për kryetar të Mitrovicës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje përgjatë zgjedhjeve komunale të 2017’ës, e ka marrë me humor kandidaturën e...

Halil Matoshi e marton të bijen, emocionon me fjalët

Halil Matoshi, i njohur prej vitesh si gazetar i dëshmuar, e që gjjthashtu e provoj edhe politiken, ka provuar një ndjesi ndryshe këto ditë. Gazetari,...

Hoxha nga Prishtina: Kryeni marrëdhënie me gratë tuaja se fitoni shumë sevape

Hoxha nga Prishtina: Kryeni marrëdhënie me gratë tuaja se fitoni shumë sevape Imami nga Prishtina, Fadil Musliu, i cili është bërë “viral” kohët e fundit...

Mustafa paralajmëron rikthimin e madh të LDK-së

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa ka publikuar një fotografi ku shihet bashkë me kandidatin për kryetar të Podujevës nga...

Ky është polici që vdiq derisa ruante në Qendrën e Vaksinimit në Podujevë

Polici që vdiq është Mustaf Mehmeti nga Podujeva. Ai dyshohet se ndërroi jetë pas një sul mi kardiak. Burime tregojnë që Mehmeti ishte ish-ushtar i...