LATEST ARTICLES

Ditën e djeshme, katër të rinj, rrëmbyen me forcë, personin e famshëm në Instagram, Kozak Bracin. Siç u pa edhe nga videoja e postuar në rrjetet sociale, të rinjtë e gdisnin dhe e shanin Kozakun, i cili sipas tyre,...
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka folur për subvencionet e bujqëve. Abdixhiku ka kritikuar Qeverinë Kurti duke thënë se nuk e kanë idenë se çfarë po bëjnë në bujqësi. “Në bujqësi ende subvencione nuk kanë marrë bujqit, nuk...
Policia e Kosovës ka identifikuar dy persona të cilët dyshohen për disa raste të mashtrimeve. Në një komunikatë për media, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se bëhet fjalë për shtetasit kosovarë, Mexhid Krasniqi (35) dhe Muhamet Gashi...
Burime nga strukturat e sigurisë për RTV Dukagjinin kanë thënë se dy rusë dhe një bellorus kanë provuar të futen në Kosovë e me vete kanë pasur emra të dyshimta. Drejtuesi i “Debat Plus” Ermal Panduri thotë se dy nga...
Parukierët në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar kanë filluar të raportojnë se disa nga klientët e tyre, të cilët e kanë mbijetuar COVID-19, kanë reaksione të reja serioze alergjike, të tilla si skuqje dhe djegie pasi kanë ngjyrosur flokët...
Zyra e Migrimit flet për martesë fiktive. Ajo ishte martuar 6 herë deri më tani. 3 nga bashkëshortët e saj të deritashëm ishin kosovarë Një grua gati 70-vjeçe nga Aargau është martuar me një 35-vjeçar nga Kosova. Në fakt, ata...
Pas raportimeve dhe postimeve në media sociale se Kozak Baçi, i njohur si mbreti i “Instagramit” është rrëmbyer, forca të shumta policia kanë mbërritur në zonën e Alliasit. Policia pak më parë njoftoi se Kozakun, i cili njihet si imituesi...
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se nëse marrëveshjet e nënshkruara në Bruksel janë të vlefshme atëherë ai të premtën do ta mbledhë ekipin qeveritar për të biseduar për formimin e Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë. Ai kështu...
Aplikimi i masës së reciprocitetit për targat e automjeteve të Serbisë që hyjnë në Kosovë, nuk është vendimi i parë që autoritetet e Kosovës kanë marrë ndaj shtetit të Serbisë. Marrëveshja e Brukselit në vitin 2011, për lëvizje të lirë,...
Mediat serbe, konkretisht serbët e Jarinjës kanë vazhduar me përhapjen e propagandave për situatën në veri. Njëri nga ta, që pretendon se është priftë, ka dalë para mediave lokale atje duke thënë se është kërcënuar me armë.Madje ai ka thënë...