Home Uncategorized Lutfi Haziri paralajmëron zgjedhje nacionale pas 16 muajsh

Lutfi Haziri paralajmëron zgjedhje nacionale pas 16 muajsh

231
0
Lutfi Haziri që synon edhe një mandat në krye të Gjilanit, të mërkurën kërkoi vota në krah me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Haziri përveç fushatës për balotazhin e 14 nëntorit në zgjedhje komunale, paralajmëroi edhe zgjedhje nacionale dhe se për 16 muaj do ta zgjedhin Abdixhikun kryeministër.

Në Gavran të Gjilanit nuk është se u fol shumë për plane konkrete ngase Luta, siç i referohen të gjithë bashkëpartiakët, e konsideron të mbyllur garën qysh më 17 tetor, ndonëse sërish ftoi të gjithë gjilanasit ta shprehin vullnetin e tyre dhe besimin e plotë në LDK-në.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here