Home Uncategorized Valon Syla: Amerikanët ka kohë që s’i besojnë Albin Kurtit, ndoshta dinë...

Valon Syla: Amerikanët ka kohë që s’i besojnë Albin Kurtit, ndoshta dinë diçka për të

130
0

Analisti Valon Syla mendon Amerika në Ballkan e dëshiron një udhëheqs punëtor, e jo filozof e ideolog, duke aluduar në kryeministrin Albin Kurti, transmeton Periskopi.

Syla në Pressing ka deklaruar që SHBA nuk ka besim në Kurtin, për arsye që ndoshta nuk dihen.

‘’Amerikanët nuk pyesin filozofë e ideologë, po presin person të aftë që kryen punë. Ka kohë që amerikanët s’kanë besim në të. Me gjasë kanë info shtesë për të që ne nuk i dijmë.’’, tha ai.

“A është VV dhe Kurti antiamerikan? Mendoj që ideologjikisht ka doza të mëdha si ekstrem i të majtës ideologjike me shumë aspekte që amerikanët i shtyejnë e ata kanë probleme ideologjiike por edhe në aspektin e projekteve që Amerika i ka sponzoru në Kosovë prej Rambujes e deri te gazi, e që Kurti ka pasë disponim kundër.

Kryeministri I Kosovës nuk e ka as fuqinë as guximin të jetë antiamerikan, unë mendoj që amerikanët është anti-Vetëvendosje dhe anti cdo partie si VV e që thjeshtë nuk i llogaritin si partner”, ka thënë Syla./PERISKOPI/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here