Home Uncategorized “Kujtova se vdiq, Sabiani ishte ulur në mes të rrugës dhe falej”

“Kujtova se vdiq, Sabiani ishte ulur në mes të rrugës dhe falej”

135
0

Gjatë puntatës së djeshme të “Rrethit Katror”, moderatori i njohur Edi Manushi pyet Alfred Cakon në lidhje me mikun e tij Sabianin.

“Taktika e mikut tënd Sabianit në Big Brother?”, ishte pyetja drejtuar Cakos, i cili tha se nuk beson se ka një të tillë.

Më pas ai tregoi edhe një histori të trishtë të këngëtarit të njohur, i cili prej 1 muaji ndodhet brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri.

“Ata nuk besoj se kanë ndonjë taktikë, taktika është e Zotit.

Sabiani është besimtar, unë e di shumë mirë se kam parë shumë skena.

Po ju tregoj vetëm histori të vogël, fare të shkurtër.

Një ditë kur dolëm nga një festë që bëri një mik i jonë në një lokal, kur dolëm një nga këta që mbylli lokalin e go.det një makinë, nja dy vajza dhe ne kujtuam se vd.iq.

Atje kishte 50 veta rreth e rrotullull, unë kisha ikur 100 metra për të shkuar te makina ime kur dëgjova thirrjet.

Kur shkova atje në mes të rrugës shikoj bashkëshorten e Sabianit e shtrirë në tokë dhe e kishte marrë atë në krahë dhe po i bënte frymëmarrje artificiale e po e ndihmonte që ta shpëtonte.

Ndërkohë aty ishte e rrezikshme se mund të na shtypnin makinat se ishim në mes të bulevardit.

E Sabiani që ishte ulur në mes të rrugës duke u falur me ato faljet e tij karakteristike me zë të ulët.

Dhe si një shenjtor aty poshtë dritës, unë ngela e shikoja se çfarë bën ky.

Makinat erdhën, krijuan një varg dhe nuk kaluan.

Ai që ishte përplasur i kishte rënë të fikët dhe e mori veten.

“Sabiani është një njeri që beson me shpirt te Allahu, e Allahu e ndihmoi kur i ra ajo bileta. Do shikoni një ndryshim shumë shpejt brenda në Big Brother VIP”, tha Cako.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here