Home Uncategorized “Mbajëm në mend, unë jam mangup”, zbulohen fjalët kërcënuese që qytetari ia...

“Mbajëm në mend, unë jam mangup”, zbulohen fjalët kërcënuese që qytetari ia tha policit në Prizren

70
0

Sot Policia e Kosovës njoftoi për arrestimin e një personit, i cili dyshohet se ka kërcënuar një zyrtari policor, pas mesnatës së 5 nëntorit, shkruan Gazeta Sinjali.

Sinjali ka mësuar se i dyshuari e ka kërcënuar policin pasi i njëjti e kishte ndaluar në një pikë kontrolli. I dyshuari i kishte thënë policit se “mbajëm në mend, unë jam mangup”.

“Ku e ki shpinë ti, a po tutesh me m’kallxu e s’je ka e din me kon ki hi, mbajëm n’mend mu, une jom mangup”, ishin fjalët e të dyshuarit drejtuar zyrtarit policor, raporton Sinjali.

I dyshuari, pas arrestimit është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

/GazetaSinjali/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here