Home Uncategorized Hoti publikon një fotografi të djalit të tij para Shtëpisë së Bardhë

Hoti publikon një fotografi të djalit të tij para Shtëpisë së Bardhë

74
0

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka publikuar një fotografi të djalit të tij, Ledion Hotit, i cili doli para Shtëpisë së Bardhë në Uashington të SHBA-së.

Hoti se djali i tij po dërgon përshëndetje para Shtëpisë së Bardhë, shkruan Express.

Tutje, ish-kryeministri falënderoi SHBA-në dhe familjen nikoqire që ia mundësuan djalit të tij dhe nxënësve të tjerë nga Kosova, të kryejnë një vit të shkollës së mesme atje.

Hoti bëri të ditur se djali i tij përfitoi bursë nga programi Youth Exchange Program.

SHBA do të organizojë Samitin e Demokracive në muajin dhjetor. Por, Shtëpia e Bardhë vendosi të mos i çojë ftesë Kosovës.

Pos Kosovës, Biden nuk e ftoi as Serbinë dhe Bosnjën e Hercegovinën.

Shkrimi i plotë I Avdullah Hotit:

Ledi sot po na dërgon përshëndetje me këtë foto para Shtepise se Bardhe.

Unë e falenderoj shtetin amerikan dhe familjen nikoqire që ia mundësuan Ledionit dhe shumë nxënësve të tjerë nga Kosova të kryejnë një vit të plotë të shkollës së mesme në një shkollë të mesme amerikane përmes programit Youth Exchange Program.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here