Home Uncategorized Modelja Zana Krasniqi kandidoi për asambliste, nuk do ta besoni sa vota...

Modelja Zana Krasniqi kandidoi për asambliste, nuk do ta besoni sa vota fitoi ajo

109
0

Ish missi, Zana Krasniqi në Zgjedhjet Lokale të 17 tetorit, kandidoi për asamble komunale në listën e Vetëvendosjes.

Në këtë herë të parë në garën e saj politike, Krasniqi zgjedhi t’i bashkohej VV-së në krye me Arben Vitinë.

Mirëpo, nga këto zgjedhje, ish miss Kosova nuk arriti të futej në listë.

Nga 14 këshilltarët e zgjedhur komunal të Lëvizjes Vetëvendosje, Zana nuk është në listë.

Ish miss Kosova në këto zgjedhje arriti të fitojë 380 vote, duke u radhitur e dyta në listën e pritjes.

Nëse lirohen dy vende dhe rrjedhimisht dy gratë e zgjedhura marrin përgjegjësi të tjera, Zanën mund ta shohim më Kuvend Komunal./ReporteriLEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here