Home Uncategorized U raportua se SHBA ia refuzoi vizën kryeministrit Kurti, deklarohen nga Qeveria

U raportua se SHBA ia refuzoi vizën kryeministrit Kurti, deklarohen nga Qeveria

156
0

Gjatë orëve të pasditës në disa nga mediat u raportua se SHBA refuzoi vizën e kryeministrit Kurti.

Megjithatë, këto zëra i demantoi zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Krzeiu, përcjell GazetaBlic.Kryeziu në një prononcim për GazetaBlic tha se nuk ka asgjë të vërtetë në këto raportime.

Ai tutje shtoi se vizita në SHBA do të ndodhë së shpejti dhe se e njëjta është duke u planifikuar.“Nuk është e vërtetë. Kryeministri Kurti është i pajisur me vizë amerikane.

Ai do të udhëtojë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës së shpejti. Vizita e tij është duke u planifikuar”, tha Kryeziu për GazetaBlic.
LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here