Home Uncategorized Kryeministrit Kurti i refuzohet viza për SHBA!

Kryeministrit Kurti i refuzohet viza për SHBA!

144
0

As përkrahja qytetare prej më shumë se 50%, nuk po i shërben kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, që t’i ketë dyret e hapur në gjithë botën.

Liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, përkatësisht kryeministrit të Republikes sonë i është refuzuar viza edhe nga shteti më i fuqishmën në botë, respektivisht ‘bashkësponzorizuesi’ i lindjes dhe i ndërtimit të Kosovës, ShBA-të.

Lajmin përkitazi për ketë ‘embargo’ amerikane ndaj Kurtit, për KosovaPost e kanë kumtuar edhe bashkëpuntorët e vetë kryeministrit Kurti. /KosovaPost

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here