Home Uncategorized Regjisorja kosovare shërohet nga kanceri, nuk i mban lotët kur flet për...

Regjisorja kosovare shërohet nga kanceri, nuk i mban lotët kur flet për vështirësitë që ka kaluar

357
0

Arlinda Morina është regjisorja nga Kosova, e cila tanimë është shëruar nga kanceri.

Në një intervistë në T7, Arlinda ka treguar se tani është, dhe se gjithçka tani është mirë, por që duhet përcjellur sëmundja kohë pas kohe.

Regjisorja kosovare u diagnostifikua me kancer tre vite më parë, derisa thotë se aq shumë është sa që harron se si je dukur para sëmundjes.

“Gjithë kohës e kam motivuar veten, e kisha një shpresë brenda vetes”, tha Morina.

Një vit pas diagnostifikimit, asaj iu rikthye sërish kjo sëmundje, derisa u detyrua të fillojë sërish terapinë.

Në një moment, ajo foli edhe për motrën e saj që prej vitesh jeton në Amerikë, por që gjatë kësaj periudhe i ka qëndruar afër. “Unë e njoha më shumë motrën time, sepse ndonjëherë po i harrojmë familjarët tanë”, tha Morina me lot në sy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here