Home Uncategorized Qytetari blenë 30 kokrra vezë me çmim 3 euro e 29 centë,...

Qytetari blenë 30 kokrra vezë me çmim 3 euro e 29 centë, rreth një euro më shtrenjtë se para disa vitesh

236
0

Çmimet e produkteve ushqimore bazë kanë pësuar rritje gjatë muajit shtator dhe tetor.

Qytetarët janë shprehur të pakënaqur me këto rritje çmimesh pasi pagat po vazhdojnë të mbesin të njëjta.

Një qytetar ka treguar për “Jepi zë” se ka blerë 30 kokrra vezën 3 euro e 29 centë.

Sipas statistikave 30 kokrra vezë në 2010’ën mund t’i bleje me 2 euro e 27 centë.

Rritje të çmimeve kanë pësuar edhe produkte të tjera ushqimore si vaji, fasulja, patatet, kafeja e shumë produkte të tjera.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here