Home Uncategorized Tejkaloi në vijë të plotë, me kaq euro gjobitet qytetarja në Ferizaj

Tejkaloi në vijë të plotë, me kaq euro gjobitet qytetarja në Ferizaj

122
0

31-vjeçarja me inicialet V.K. është gjobitur nga policia, pasi e njëjta ka tejkaluar në vijë të plotë, në rrugën magjistrale Ferizaj-Shtime, përkatësit në fshatin Slivovë të Ferizajt.

Sipas Policisë kjo informatë është dërguar nga një qytetar përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë’’

“Policia, e ftoi qytetaren V.K (F/K) 31 vjeçare, në Njësinë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Ferizaj dhe ajo në tërësi e pranoi kundërvatjen e shkaktuar dhe për këtë mori gjobë, sipas ligjit të komunikacionit rrugor”, shkruhet në komunikatë.

Shoferja ka pranuar fajin dhe është dënuar me 150 euro dhe 2 pikë negative./GazetaSinjali/LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here