Home Uncategorized “Ah bre motra jem, shpirti im i bardhë”, këto janë fjalët prekëse...

“Ah bre motra jem, shpirti im i bardhë”, këto janë fjalët prekëse të vëllait të Burbuqe Berishës

178
0

Regjisorja e njohur kosovare, Burbuqe Berisha ndërroi jetë sot papritur në vendin e saj të punës.

Për vde kjen e saj reaguan artistë, politikanë dhe të gjithë ata që e njohën Burbuqen.

Vëllai i saj, Dardan Berisha ka shkruar disa fjalë prekëse për ikjen e saj të hershme nga kjo botë.

“Ah bre motra jeme shpirti im i bardhë, po heret na le”, shkroi Berisha.

Burbuqe Berisha ndërroi jetë sot në orët e pasdites në vendin e saj të punës. Ajo ushtronte gjatë kësaj kohe edhe profesionin e drejtoreshës së Teatrit Kombëtar.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here