Home Uncategorized “Nëse nuk ndryshohen masat, situata s’do të jetë e mirë”, paralajmërimi i...

“Nëse nuk ndryshohen masat, situata s’do të jetë e mirë”, paralajmërimi i Afrim Muçiqit dhe gastronomëve

65
0

Lehtësimi i masave anti-covid nuk i ka kënaqur gastronomët, të cilët ditë më parë kishin një protestë para qeverisë.

Sot, në një bisedë për “#Gjesi”, Arian Vranica, përfaqësues i gastronomëve të Kosovës, ka qenë i ashpër ndaj qeverisë dhe institucioneve të tjera përgjegjëse.

“Duhet me i thirrë mendjes dhe të merren vendimet e duhura”, u shpreh ai pos tjerash.

Edhe këngëtari Afrim Muçiqi ishte pjesë e bisedës, si një nga më të zhurmshmit karshi masave të reja. Ai tha se nëse vazhdohet kështu, situata s’do të jetë e mirë.

Për më shumë, mund të shikoni intervistën më poshtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here