Home Uncategorized Kjo është komuna e parë që ka përfunduar numërimi i votave

Kjo është komuna e parë që ka përfunduar numërimi i votave

39
0

Pas fillimit të numërimit të rezultateve të zgjedhjeve lokale që janë mbajtur sot, komuna e parë që janë numëruar të gjitha votat është komuna e Junikut, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas rezultateve në këtë komunë do të ketë balotazh mes kandidatit të AAK-së, Agron Kuçi dhe atij të LDK-së, Ruzhdi Shehu.

Rezultatet nga 100% të vendvotimeve të procesuara:

AGRON KUÇI (AAK) – 1.062 vota apo 47,26%

RUZHDI SHEHU (LDK) – 851 vota 37,87%

BESART TOFAJ (LVV) – 272 vota apo 12,11%

FATOS SHALA (PDK) – 62 vota apo 2,76%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here