Home Uncategorized Kush e fiton Gjilanin?/ Nuk do ta besoni rezultatin e sondazhit

Kush e fiton Gjilanin?/ Nuk do ta besoni rezultatin e sondazhit

398
0

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që Komuna e Gjilanit, shkon në balotazh.

Renditja si më poshtë:

Lutfi Haziri (LDK): 46.4%

Alban Hyseni (LVV): 40.7%

Leonora Morina – Bunjaku (PDK): 9.9%

Nazim Gagica (AAK): 2.4%

Gani Neziri – 0.4

Rezultatet e Exit Poll kanë dalë nga qytetarët e pyetur për zgjedhjen e tyre politike në ditën e sotme, duke ruajtur anononimitetin./Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here