Home Uncategorized Avdiu: Qeveria po e përdorë Policinë si mjet për me mbledhë vota

Avdiu: Qeveria po e përdorë Policinë si mjet për me mbledhë vota

260
0

Aktivistja Arta Avdiu thotë se aksioni i sotëm i Policisë në veri, është vazhdimësi e përdorimit të këtij Institucioni të sigurisë për fushatë.

Ajo shkruan:

Policia gjithmone ka qene ne sherbim te politikes dhe qeverive te kalume, ama asnjehere ne qeto permasa. Keto aksionet ne veri ne kohe te fushates po kallxojne se ne cfare niveli e ka çu kjo Qeveri instrumentalizimin e nje inistitucioni te rendesishem si Policia e Kosoves.

Asnjehere nuk ka ndodhe qe ne kohe te fushates me shku kaq shpesh ne veri.

E sfidoj secilin me kallxu per naj aksion policor ne veri ne kohen kur zyrtarisht jemi ne muajin e fushates elektorale. Ne mungese te kandidateve te mire, Qeveria po i perdore policet si mjet per me mbledhe vota. Kjo eshte e pamoralshme dhe e papranueshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here