Home Uncategorized Mozziku rrëfen si është provokuar nga Serbët dhe e zbulon shkrimin në...

Mozziku rrëfen si është provokuar nga Serbët dhe e zbulon shkrimin në hyrje të Beogradit ku thuhej: “Kosova është Serbi”

289
0

Reperi i njohur kosovar, Gramos Aliu, i njohur me nofkën ‘Mozzik’, ka treguar ndodhinë që ka rastisur gjatë rrugës derisa po vinte me vetur nga Zvicra.

Për të kaluar rrugë më të shkurtër ai ka kaluar nga rruga e Serbisë për të ardhur në Kosovë, shkruan “Kosovarja”.

Përmes një statusi në Facebook artisti rrëfeu se Serbët në kufi janë treguar banal dhe me inati derisa kishin përdorur edhe sjellje të ashpër ndaj djaloshit nga Ferizaji.

Ai shtoi se me pyetjet provokuese që i kanë bërë qdo kososvari është duke iu cenuar siguria që udhëtojnë andej.

Po ashtu ai është detyruar edhe të paguaj një shumë goxha të majshme me para prej 450 euro duke e quajtur se ishte pa nevoj fare.

Ndërsa, me statusin ka ndarë edhe një fotografi në hyrje të beogradit ku shihej shkrimi ‘Kosova është Serbi’.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here