Home Uncategorized Publikohet lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjet e tetorit/ Ftohet Toni...

Publikohet lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjet e tetorit/ Ftohet Toni Domgjoni

32
0

Bernard Challandes ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet kualifikuese të Botërorit “Katari 2022”, shkruan Sinjali Sporti.

Ndeshjen e parë, Dardanët do ta luajnë në Suedi më 9 tetor, ndërsa ndeshja e dytë do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Gjeorgjisë.

Ftohet për herë parë mesfushori, Toni Domgjoni, por që duhet të pres kompletimin e dokumentave nga FIFA për ndërrimin e kombëtares nga ajo e Zvicres.

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka folur për portierin e PSG-së, Gianluigi Donnarumma.

Ai ka thënë që Donnarumma është lojtari më i mirë në botë.

“Ai është portieri më i mirë në botë dhe edhe nëse PSG tashmë ka një portier tjetër të lartë, nuk mendoj se Donnarumma do të kalojë shumë kohë në stol”, tha Mancini.

Donnarumma startoi në ndeshjen e fundit të Paris Saint-Germain kundër Man Cityt.

Italiani u transferua te PSG në afatin kalimtar të verës si futbollistë i lirë, ndërsa tani është ftuar nga Kombëtarja e Italisë për ndeshjes e Ligës së Kombeve./Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here