Home Uncategorized Hajrizi shpallet MVP i xhiros së dytë

Hajrizi shpallet MVP i xhiros së dytë

31
0

Sfidat e xhiros së dytë të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll kanë sjellur ballafaqime mjaft interesante.

Basketbollisti i Trepçës, Drilon Hajrizi ishte lojtari më i dalluar i mitrovicasve në përballje me Prizrenin 16, që ishte dramatik deri në fund dhe me shumë kthesa. Hajrizi shënoi 22 pikë dhe kishte nëntë kërcime, gjashtë asistime dhe dy vjedhje të topit.

Ndërkohë, pesë basketbollistët me efektshmërinë më të lartë (indeksin) në xhiron e dytë ishin Nick Banyard i Rahovecit 38, Ivan Koljeviq i Prizrenit 16, 32, Wendell Mitchell i Sigal Prishtinës 30, Milik Yarbough i Rahovecit 30 dhe Drilon Hajrizi i Trepçës 30.Klubi i PSG-së ka marr një lajm jo të mirë sot.

Siç raporton e përditshmja “L’Equipe”, Lionel Messi ka çaluar në stërvitje sotme.

Argjentinasi nuk ka stërvitur me shokët e skuadrës dhe ka qëndruar me mjekët e ekipit për të parë gjendjen.

Nesër pritet të definohet gjendja e yllit 34 vjeç. /Gazeta Sinjali Sporti/

ublikohen në formacionet në ndeshjen e fundit të xhiros së katërt, ndërmjet Udineses dhe Napolit, shkruan Sinjali Sport.

Udinese e pret në “Dacia Arena” skuadrën napolitane me fillim nga ora 20:45.

Mbrojtësi kosovar starton nga minuta e parë këtë për herë të parë në këtë edicion në Serie A.

Formacionet janë këto:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here