Home Uncategorized Vuçiq: Jemi afër zgjidhjes për targat, duam paqe

Vuçiq: Jemi afër zgjidhjes për targat, duam paqe

114
0

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur sot në një konferencë pas vizitës së Ursula von der Leyen.

Nga Nishi, presidenti serb pranoi se janë afër zgjidhjes së një marrëveshjeje me Kosovën për çështjen e targave, dhe se duan paqe.

Ai tutje ka thënë se nuk qesin kushte dhe se dialogu i Bashkimit Europian është themeltar.

Ndryshe Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen i ka bërë të qartë presidentit serb Aleksandër Vuçiq që Serbia nuk mund të anëtarësohet në Bashkimin Europian, pa e zgjidhur çështjen me Kosovën.
LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here