Home Uncategorized yllet java e 7 në Ligue 1 me fitoret e Lyonit dhe...

yllet java e 7 në Ligue 1 me fitoret e Lyonit dhe PSG, shkëlqen Shaqiri me gol

33
0

Ka përfunduar edhe xhiroja e shtatë në elitën e futbollit francez, shkruan Sinjali Sport.

Lyoni e mposhti Troyesin pa ndonjë problem me rezultat 3-1.

Edhe pse mysafirët kaluan në epërsi në fund të periudhës së parë me Chavalerinin, nuk ndikoi edhe aq.

Pasi vendasi filluan këndelljen me super golin e Xherdan Shaqirit që në fillim të pjesës së parë, e më pas Emerson i kaloi në avantazh në minutën e 72, kurse Paqueta u përkujdes për ta mbyllur çështjen e fituesit.

Parisi në tjetrën anë fitoi përsëri me golin e kohës shtesë.

PSG triumfoi në udhëtim ndaj Metzit me rezultat 1-2.

Hakimi ishte ai që e hapi sfidën me golin e minutës së pestë.

Kouyate u kujdes për ta barazuar në minutën e 39.

Pas shumë përpjekjeve të parisienëve Kjo fitore i rendit vendasit në vendin e gjashtë me 11 pikë, kurse mysafirët mbesin në pozitën e 17 me pesë ponë.erdh goli në fund në minutën e 94 nga ai që e nisi, Achraf Hakimi, i cili ishte heroi i Pochettinos sonte.

Parisi kryeson me 21 pikë, kurse vendasit me tre pikë janë të fundit. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here