Home Uncategorized Talenti kosovar stërvitet me Dortmundin, përballet edhe ndaj Haalandit

Talenti kosovar stërvitet me Dortmundin, përballet edhe ndaj Haalandit

49
0

Futbollisti kosovar, Albin Thaqi është stërvitur sot me ekipin e parë të Dortmundit.

Për 19 vjeçarin nuk është hera e parë që stërvitet me ekipin e parë.

Thaqi luan si qendër-mbrojtës dhe vlera e tij në “transfermarkt” është 75 mijë euro.

Ai ka nënshtetësi gjermane dhe kosovare. Në të kaluarën ka luajtur për grupmoshat U16 të Gjermanisë.

Në këtë fundjavë do të zhvillohet xhiroja e radhës në elitën e basketbollit kosovar.

Përballja mes Dritës dhe Trepçës të shtunën nga ora 17:00 e hap xhiron e tretë të Superligës.

‘Mitrovicasit’ llogariten favorit apsolut që të marrin fitoren e radhës përballë gjilanasve që nuk e kanë nisur mirë sezonin.

Të shtunën nga ora 19:00 do të ballafaqohet Peja dhe Rahoveci, një ndeshje që pritet të jetë shumë e rivalizuar me të dyja ekipet që synojnë fitore.

Të dielën luhet dy përballjet tjera, Prizreni 16 e pret në shtëpi Yllin nga ora 17:00, që poashtu pritet të jetë duel tejet interesant.

Ndërsa dy rivalët e vjetër Bashkimi dhe Prishtina do të luajnë nga ora 19:00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here