Home Uncategorized Notat e futbollistëve: PSG 2-0 Man City/ Donnarumma afër notës 10

Notat e futbollistëve: PSG 2-0 Man City/ Donnarumma afër notës 10

43
0

Kryendeshja e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve ishte ajo në mes PSG dhe Man City, shkruan Sinjali Sport.

Vendasit triumfuan në “Parkun e Princave” me rezultat të pastër 2-0.

Idrissa Gueye me një e kaloi PSG-në në epërsi në minutën e tetë.

Lionel Messi realizuar golin e parë në fanellën e kryeqytetasve francez ne minutën e 74, nga asistimi i Kylian Mbappes.

Me këtë fitore PSG ngritet mbi Citizens me 4 pikë, kurse City me tre pikë është në vendin e dytë.

Gianluigi Donnarumma ishte në ditën e tij, duke ia mohuar disa herë golin anglezëve.

Pas paraqitjes fantastike, gardiani italian u vlerësua me notën më të lartë 9.1, nga sajti “Sofa Socre”.

Përpos portierit, notë të lartë kishte edhe Idrissa Gueye 7.8 dhe Leo Messi 7.3.

Në anën tjetër, Ederson me notë 6.0 nuk kishte natën e tij.

Notat e të gjithëve që u paraqiten janë këto:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here