Home Uncategorized Premierliga me ligj të ri, 9 ekipe duhet të ndryshojnë sponsorët

Premierliga me ligj të ri, 9 ekipe duhet të ndryshojnë sponsorët

36
0

everia e Britanisë do të vijë me ligj të ri për sponsorizimet duke nisur nga sezoni i ardhshëm.

Shumë klube të Premier League që kanë sponsor, kompani bastesh apo pije alkoolike do të hiqen përfundimisht raporton Daily Mail.

Reklamat e lojërave të fatit dhe alkoolit i janë nënshtruar një kontrolli të madh viteve të fundit, madje reklamat e cigareve tashmë janë plotësisht të ndaluara në sport, me kompanitë alkoolike që ende lejohen të reklamojnë produktet e tyre në rrethana të caktuara.

9 klubet e Premier League që do të humbnin sponsorin e tyre të fanellës sipas rregullave të propozuara janë: Burnley, Newcastle United, Leeds United, West Ham United, Wolves, Watford, Southampton, Crystal Palace dhe Brentford.

15 Premier League and EFL clubs who need to change shirt sponsors after betting banhttps://t.co/53pKjexH6a pic.twitter.com/3dGBwQsXwi

— Mirror Football (@MirrorFootball) September 23, 2021
/Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here