Home Uncategorized Kurti i përgjigjet Vulinit pasi ky e quajti “budalla”

Kurti i përgjigjet Vulinit pasi ky e quajti “budalla”

321
0

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është përgjigjur ministrit serb të Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin, pak pasi ky e quajti “budalla”.

Teksa Vulin u shpreh se “nevojitet vetëm një budalla për ta ndezur luftën, dhe se ai person është kryeministri Kurti”, kreu i Qeverisë në Kosovë ka kujtuar të kaluarën e Vulinit për të “shpjeguar plotësisht se kush është ai”.

“Ministri në Serbi mjafton të thuhet se ka qenë zëdhënës i partisë së gruas së Millosheviqit. Ka qenë zëdhënës i partisë së gruas së Milosheviqit dhe u përkiste atyre zyrtarëve serbë që konsideronin se Millosheviqi nuk është mjaftueshëm radikal.

Kjo e shpjegon plotësisht se për kë bëhet fjalë dhe çka do të thotë ai”, ka thënë Kurti në konferencë për media.
LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here