Home Uncategorized Formacionet startuese: Cadiz – Barcelona

Formacionet startuese: Cadiz – Barcelona

33
0

Barcelona e viziton Cadizin në kuadër të javës së gjashtë, e vlefshme për Laligën spanjolle, transmeton Sinjali Sport.

Cadizi e pret në “Estadio Nuevo Mirandilla” skuadrën katalunase me fillim nga ora 22:00.

Blaugranasit nuk kanë filluar mirë këtë sezon, duke i arritur tetë pikë në katër ndeshjet e para, në pozitën e nëntë.

Në tjetrën anë, vendasit kanë pesë pikë në vendin e 15-të.

Formacionet zyrtare janë këto:

Cadiz: Ledesma; Fali, Haroyan, Alvaro, Alarcon, Negredo, Arzamendia, Iza, Sobrino, Espino, Chust.

Barcelona: Ter Stegen; Dest, Pique, Araujo, Mingueza; Gavi, Busquets, F.De Jong; Demir, L.De Jong, Depay.

Më në fund, është zbuluar data kur do zhvillohet derbi më i madh në historinë e futbollit mes Real Madridit dhe Barcelonës.

Dy skuadrat që këtë sezon kanë ndryshime të mëdha, me Realin që nuk di për humbje, kurse Barcelona është duke provuar të rindërtohet në epokën pa Messin.

La Liga tashmë ka konfirmuar që “El Clasico” do zhvillohet me 24 tetor në stadiumin e katalunasve “Camp Nou” me fillim nga ora 16:15.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here