Home Uncategorized Drecun: Nëse Kosova nuk heq dorë nga vendimi, do të përdorim të...

Drecun: Nëse Kosova nuk heq dorë nga vendimi, do të përdorim të gjitha mjetet mbrojtëse që kemi

513
0

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë se helikopterët që fluturuan në pikën kufitare në Jarinje dhe prania e ushtrisë serbe në kufi, nuk janë kërcënime, por paralajmërime për Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Ai në një intervistë për Tanjug ka thënë se nëse Kosova nuk heq dorë nga vendimet e tanishme atëherë Serbia do të përdorë të gjitha kapacitetet mbrojtëse që posedon.

“Ky është mesazhi ynë i paqes. Nëse pala tjetër heq dorë nga një zgjidhje paqësore e problemit, ne do të zbatojmë të gjitha kapacitetet mbrojtëse që kemi”, tha Drecun.

/Gazeta Sinjali/
LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here