Home Uncategorized Barcelona ndalet edhe nga Cadizi, barazon përsëri

Barcelona ndalet edhe nga Cadizi, barazon përsëri

31
0

Barcelona ka barazuar edhe në xhiron e gjashtë të Laligës, shkruan Sinjali Sport.

Blaugranasit barazuan në transfertë ndaj Cadizit me rezultat 0-0.

Katalunasit dominuan deri në momentin kur, Frenkie de Jong, u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 65-të, ku filluan vendasit ta marrin lojën në dorë, por pa gjetur golin.

Me këtë barazim Barcelona ngritët në pozitën e shtatë me nëntë poena, kurse Cadizi me gjashtë pikë renditet e 14-ta. /Gazeta Sinjali Sporti/

Ronald Koeman i ka ditët e numëruara në stolin e Barcelonës.

Siç raportojnë mediat në Spanjë, Xavi Hernandez është kandidati numër një për ta zëvendësuar holandezin.

Barça po kalon kohë të vështira me krizën financiare që e ka dobësuar shumë skuadrën dhe e shohin Xavin si njeriun ideal që me lojtar të ri të akademisë dhe afrime të kujdesshme, të rindërtojë një skuadër triumfuese për vitet e ardhshme, siç ishte për dy dekada.

/Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here