Home Uncategorized Arben Ahmeti: Sot, të gjithë ne, pa dallim jemi me kryeministrin e...

Arben Ahmeti: Sot, të gjithë ne, pa dallim jemi me kryeministrin e Kosovës (jo me Albinin)

343
0

Analisti politik, Arben Ahmeti ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në veri të vendit, raporton Gazet Blic.

Ai ka shkruar se sot tē gjithë, pa dallim janë në mbështetje të Kurtit.Sipas tij, ajo që po ndodh në veri është skenar i njohur.

Reagimi i plotë:

Sot, te gjithe ne, pa dallim, jemi me Kryeministrin e Kosoves (jo me Albinin). Lutem per mendjeprehtesi e gjakftohtesi. Qete e me zgjuarsi kryeminister, ne kete ceshtje e gjithe Kosova eshte me ty.Ajo qe po ndodh ne veri eshte skenar i njohur.

Grate e femijet vendosen ne barrikada.

Beogradi i ofron Migat afer kufirit derisa grupet kriminale djegin e provokojne policine.

Te trija veprimet kane qellim reagimin e policise dhe perplasjen e tyre me civil.

Qe te trija veprimet jane bere shume here deri me tash.

Perplasja e policise me gra e femije do te legjitimonte viktimizimin e pretenduar te banoreve te asaj ane dhe te drejten e pretenduar per vetevendosje.

Nuk duhet rene ne provokime te tilla.

#MePolicine #MePaqen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here