Home Uncategorized Televizioni publik serb: Një polic ua drejtoi mitralozin helikopterëve serb që lëvizën...

Televizioni publik serb: Një polic ua drejtoi mitralozin helikopterëve serb që lëvizën afër Kosovës

478
0





Tre helikopterë serbë fluturuan sot afër kufirit me Kosovën në Jarinje.

Pamje të manovrave të tyre në zonën tanimë të tensionuar u shpërndanë gjithandej nëpër media.

Por, Radio Televizioni i Serbisë, raporton edhe diçka tjetër, që megjithatë nuk është e konfirmuar dhe nuk dihet vërtetësia e lajmit.

Sipas RTS-së, gjatë kohës që këta helikopterë po fluturonin në qiell, një polic i Njësisë Speciale ka hyrë në automjetin e blinduar dhe ka drejtuar mitralozin në drejtim të helikopterëve.

Më poshtë keni raportimin e bërë nga RTS:



LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here