Home Uncategorized “Amerika s’largohet nga Bondsteel-i”, përgjigja e ushtarakut nga SHBA-ja në një xhami...

“Amerika s’largohet nga Bondsteel-i”, përgjigja e ushtarakut nga SHBA-ja në një xhami të Prishtinës

259
0

Majori i ushtrisë amerikane nga kampi Bondsteel, Eric Stuepfert ka mbajtur ligjëratë para besimtareve mysliman, në xhaminë “Prof Dr. Bedri Kamberi” në Prishtinë.

Tema ishte, “Liria Fetare dhe te qenit Kapelan ne Ushtrinë Amerikane”.

Ushtarakët amerikan u mirëpritën nga Labinot Maliqi, imam dhe Drejtor Ekzekutiv “Kosovo Center for Peace”.

“Amerika s’largohet nga Bondsteel-i”, ishte përgjigja e ushtarakut nga SHBA-ja.

Indeksonline u sjell pamjet:LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here