Home Uncategorized Notat e lojtarëve: Juventus 1-1 Milan, përafërsisht të gjithë futbollistët vlerësim të...

Notat e lojtarëve: Juventus 1-1 Milan, përafërsisht të gjithë futbollistët vlerësim të njejtë

35
0

Derbi i javës së katërt në Serie A ka përfunduar mes Juventusit dhe Milanit, shkruan Sinjali Sport.

Bianconeri barazoi edhe me Rossonerin në “Allianz Stadium” me rezultat 1-1.

Vendasit filluan mirë, ku në minutën e katërt, Alvaro Morata i kaloi në epërsi përmes një kundërsulmi të shpejt.

Goli i barazimit nuk erdhi deri në minutën e 76, ku kroati Ante Rebic barazoi.

Zonja e vjetër po kalon formë të dobët në ligë, ku ende nuk e ka shijuar fitoren e i ka vetëm dy pikë, kurse mysafirët nga qyteti i modës kanë tre fitore nga dhe një barazim në katër ndeshjet e para në krye të Serie A.

Paulo Dybala dhe Leo Bonucci me notën 7.6 ishin më të mirët sipas “Sofa Score” nga radhët e Juventusit, ndërsa Ante Rebic me 7.4 nga Milani.

Rafael Leao u vlerësua më notën më të ulët 6.4, kurse nga Juventusi, Manuel Locatelli, me 6.7 kishte notën më të vogël.

Notat e të gjithëve që luajtën janë këto:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here