Home Uncategorized Ministria e Punëve të Brendshme ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Ministria e Punëve të Brendshme ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

121
0Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar qytetarët të cilët planifikojnë të shfrytëzojnë pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarinjë të Mitrovicës, që të shfrytëzojnë pikat tjera kufitare për qarkullim, për shkak të pengesave të mundshme që mund të paraqiten në rrugë.

“Njëkohësisht, njoftojmë qytetarët të cilët qarkullojnë në dalje nga Republika e Kosovës në drejtim të Serbisë, se mund të shfrytëzojnë targat e Serbisë, por se në hyrje dhe qarkullim brenda Republikës së Kosovës duhet që të pajisen me targa të përkohshme të Republikës së Kosovës, sipas vendimit të sotshëm të Ministrisë së Punëve të Brendshme”, thuhet në njoftim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here