Home Uncategorized Lyoni shokon PSG, Shaqiri po e mposht Messinmnm

Lyoni shokon PSG, Shaqiri po e mposht Messinmnm

40
0

Lyoni ka kaluar në epërsi 1:0 kundër Paris Saint-Germain, në derbin francez që po zhvillohet momentalisht në Paris.

Lucas Paqueta shënoi për 1:0 për Lyonin në minutën e 54-të.

Ai shënoi nga afërsia pas një harkimi të Karl Toko Ekambi.
\
Përballja më interesante në javën e pestë në Laligan spanjolle është ajo ndërmjet Valencias dhe Real Madridit, raporton Sinjali Sport.

Kanë përfunduar 45 minutat e parë në këtë ballafaqim pa gola 0-0.

Pjesë e parë e barabartë që u përbë me raste nga të dy skuadrat, mirëpo zëvendësimet e shumta morën kah më shumë.

Te vendasit u larguan dy futbollistë për shkak të lëndimi, derisa te mysafirët u inkuadrua Lucas Vazquez në vend të Dani Carvajal, edhe ky për shkak të dëmtimit.

Dy skuadrat që kanë nga 10 pikë në pozitën e dytë dhe respektivisht të tretë do kërkojnë fitoren e cila i vendos në krye të ligës. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here