Home Uncategorized Zyrtare: Balotelli transferohet në Turqioa

Zyrtare: Balotelli transferohet në Turqioa

32
0

Skuadra më e re e Superligës Turke, Adana Demirspor, arriti marrëveshje me sulmuesin Mario Balotelli, njofton klubi në fjalë, përcjellë Sinjali Sport.

Balotelli ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me skuadrën nga Adana.

Sulmuesi 31 vjeçar, gjatë karrierës së tij ka luajtur te skuadrat si: Inter, Milan, Manchester City, Liverpool, Marseille, Nice e Brescia.

Adana Demirspor përveç Balotellit e shtoi në skuadër edhe lojtarin Younes Belhanda. /Gazeta Sinjali Sporti/

Kombëtarja e Italisë u kualifikua për në finale të EURO 2020, me anë të penaltive 4-2.

Donnaruma i mbrojti dy penalti të futbollistëve të Stuhisë së kuqe dhe e kualifikoi Azzurrin për në finale.

Në 120 minutat në fushë ndeshja u mbyll pa fitues me rezultat të barabartë 1-1, ku përmes penaltive fituan biletën e parë për finalen e këtij Evropiani.

Alvaro Morata ka realizuar për golin e barazimin në minutën e 80-të.

Federico Chiesa ka shënuar golin e parë në këtë përballje në minutën e 60-të.

Në stadiumin legjendar “Wembley” të Anglisë u luajt ky super derbi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here