Home Uncategorized Rashica me Werder Bremenin kërkojnë kalimin në finale të Kupës

Rashica me Werder Bremenin kërkojnë kalimin në finale të Kupës

44
0

Sot në mbrëmje në Kupën e Gjermanisë (DFB Pokal) do të takohen Werder Bremen dhe RB Leipzig, shkruan Gazeta Sinjali.

Werderi do t’i bëjë konak njërës prej skuadrave më të mira gjermane në këto dy vitet e fundit, Leipzigut.

Bremeni si përparësi do të ketë vendin ku do të luhet, pasi që ky takim do të zhvillohet në “Weserstadion” nga ora 20:30.

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica pritet që të fillojë ndeshjen nga minuta e parë.

Përballja tjetër e gjysmëfinales së Kupës do të zhvillohet nesër ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Holstein Kiel. /Gazeta Sinjali Sporti/

Nga nesër, e shtunë, fillon kompeticioni i xhudos në Zagreb të Kroacisë, ku në këtë turne pjesëmarrës do të jenë edhe xhudistët nga Kosova, shkruan Gazeta Sinjali.

Këtë javë Federata Kroate e Xhudos do të mirëpresë mbi 480 atletë për Europian Open që nis nga nesër më 1 maj.

Në këtë GrandSlam do të marrin pjesë 33 shtete, përfshirë edhe Përfaqësuesen e Kosovës në xhudo.

Trajneri Driton Kuka, me vete ka marrë gjashtë xhudistë: Arbër Kullashi, Shpati Zekaj, Erza Muminoviq, Flaka Loxha, Fationa Kasapi dhe Laura Fazliu.

Vitin e kaluar, Laura Fazliu fitoi medalje të argjendtë. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here