Home Uncategorized Portieri i Kosovës Betim Halimi largohet nga skuadra e tijjj

Portieri i Kosovës Betim Halimi largohet nga skuadra e tijjj

39
0

Reprezentuesi i Kosovës, Betim Halimi ka konfirmuar largimin e tij nga skuadra ukrainase, Olimpik Donetsk.

Halimi u bë pjesë e Olimpik Donetsk në vitin 2019 pasi u transferua nga skuadra estoneze, Narva Trans ku ka zhvilluar gjithsej 18 ndeshje në Ukrainë.

25 vjeçari e konfirmoi largimin e tij nga skuadra përmes llogarisë së tij në Facebook.

“Faleminderit Olimpik Dontesk për këto dy vite e gjysmë të mrekullueshme. Ka qenë një kënaqësi dhe privilegj të jem pjesë e këtij klubi me njerëz fantastikë”, shkroi Halimi.

Ende nuk dihet destinacioni i radhës i portierit kosovar, këtë nuk e ka bërë të ditur as ai. /Gazeta Sinjali Sporti/

KB Golden Eagle Ylli ka prezantuar transferimin e ri, njofton klubi nga Suhareka, përcjellë Sinjali Sport.

Basketbollisti amerikan, Rashun Davis është bërë pjesë e KB Golden Eagle Yllit.

Davis ishte së fundmi pjesë e skuadrës nga Bosnja dhe Hercegovina, HKK Siroki ku gjatë sezonit të kaluar 2020/21 kishte një mesatare prej 16.3 pikësh për ndeshje.

28 vjeçari e kishte filluar karrierën tek skuadra Radford Highlanders para se të transferohej në Slloveni tek Lucenec në sezonin 2016/17.

Golden Eagle Ylli e ka bërë zyrtar lajmin përmes llogarisë zyrtare në Facebook. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here