Home Uncategorized Formacionet zyrtare të derbit të javës: Liverpool – Chelsea

Formacionet zyrtare të derbit të javës: Liverpool – Chelsea

29
0

Gjithçka është gati për super derbin e xhiros së tretë në Premierligën angleze.

Liverpool dhe Chelsea do të takohen me njëri-tjetrin, në kuadër të javës së tretë në Premierligë.

Të dy ekipet kanë nga dy fitore në dy ndeshjet e para të sezonit dhe që të dyja do të synojnë ta vazhdojnë këtë ecuri.

Të dy ekipet tashmë kanë publikuar formacionet startuese.

Manchester City ka arritur fitoren e radhës në Premier Ligë.

Citizens ka deklasuar Arsenalin me rezultat 5-0.

Vendasit kaluan herët në epërsi në min e 7’ me golin e Ilkay Gundogan.

Nuk vonoi shumë dhe në min e 12’ ishte Ferran Torres ai që shënoi për 2-0.

Gjërat u vështirësuan për “Gunners” kur në min e 35’ me karton të kuq u përjashtua Granit Xhaka pas një ndërhyrje të ashpër në Joao Cancelon.

Pak minuta më vonë në të 43’ rrjetën e gjeti edhe Gabriel Jesus për rezultatin e pjesën së parë 3-0.

Edhe pjesa e dytë ishte e njejtë me ‘Citizens’ që vazhduan sulmet dhe golin e katërt e gjetën në min e 53’ me Rodrin.

Ndërsa për rezultatin përfundimtarë u përkujdes Torres që shënoi për 5-0 në min e 84’.

Me këtë fitore Man City ka gjashtë pikë aktualisht në vendin e parë, ndërsa Arsenali në vendin e fundit pa asnjë pikë. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here