Home Uncategorized Cristiano Ronaldo në Manchester City me kontratë dy vjeçare

Cristiano Ronaldo në Manchester City me kontratë dy vjeçare

42
0

Pothuajse është mbyllur gjithçka, Cristiano Ronaldo është rrugës për në Manchester City.

Sipas mediave angleze e italiane, Juve dhe City kanë arritur marrëveshje për 25 milionë euro.

Derisa CR7 është pajtuar për një kontratë dy vjeçare, deri më 2023.

Ronaldo do t’i kryejë testet mjekësore këto ditë para se të kompletojë transferimin te City.

Do të jetë një goditje e madhe për Manchester Unitedin, klubin ku ka shkruar historinë.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë në të vërtetë.

Fabrizio Romano publikoi çaste më parë foto të Mendes me të arritur në Porto, pas diskutimeve me Juven dhe Cityn për një arritje të një marrëveshje të menjëhershme.

Here’s Mendes has landed in Porto after direct negotiations with Manchester City and Juventus. He’s working to complete the agreement on personal terms/contract for Ronaldo. 🛩🇵🇹 #CR7

Juve want €28/30m fee for Ronaldo, Man City will decide next step soon.@pedromsepulveda 👇🏻📸 pic.twitter.com/VurzaBG5Yw

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) August 26, 2021
/Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here