Home Uncategorized ZYRTARE: Eintracht Frankfurt nënshkruan me portierin kosovar

ZYRTARE: Eintracht Frankfurt nënshkruan me portierin kosovar

38
0

Skuadra nga Bundesliga gjermane, Eintracht Frankfurt, është duke investuar për të ardhmen.

Drejtuesit e klubit sot kanë nënshkruar zyrtarisht kontratë 3-vjeçare me portierin e talentuar kosovar, Diant Ramaj, njofton klubi gjerman përmes faqes zyrtare në “Twitter” përcjell Sinjali Sport.

Ramaj, 19-vjeç, deri më tani ka qenë pjesë e skuadrës nga Bundesliga 2, Heidenheim, ku kryesisht është aktivizuar me ekipin e dytë.

Talenti kosovar ka qenë reprezentues rregullt i Gjermanisë për grupmoshat U18, U19 dhe U20.

Për Diantin transferimi në Frankfurt është një hap i madh në karrierë. /Gazeta Sinjali Sporti/

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina ka thënë se është i gatshëm ta largojë Juventusin nga Serie A.

Largimi nga elita e futbollit italian lidhet me moslargimin e “Zonjës së Vjetër” nga Superliga Evropiane, një projekt shumë i kundërshtuar nga UEFA.

Gravina tha se nëse Juventusi nuk largohet nga Superliga Evropiane deri në fillim të edicionit të ardhshëm, ata do të largohen nga Serie A.

Juventusi bashkë me Real Madridin dhe Barcelonën janë të vetmet ekipe që kanë mbetur brenda projektit të Superligës Evropiane, kurse nëntë skuadrat tjera themeluese tashmë edhe zyrtarisht janë larguar.

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka paralajmëruar masa disiplinore ndaj këtyre tri ekipeve, ndërsa po përflitet se ato mund të suspendohen nga pjesëmarrja në garat e UEFA-s për dy sezone./Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here