Home Uncategorized Renditjet më të reja për topin e artë, Neymar me zbritje enorme

Renditjet më të reja për topin e artë, Neymar me zbritje enorme

37
0

Lista e kandidatëve për top të artë edhe në këtë javë ka pësuar ndryshime, shkruan Sinjali Sport.

Ndeshjet e dyta të gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve kanë pasur rol të madh për këtë ndryshim.

Neymar dhe Benzema pas eliminimit kishin rënien më të madhe në pozita, ku braziliani për dhjetë pozita është më larg, ndërsa francezi për katër sosh.

Ngritjën më të madhe e kanë dy futbollistët e skuadrave që u kualifikuan në finale, N’Golo Kante nga pozita e 17-të u ngrit në atë të shtatën, ndërsa Ruben Dias nga e 13 në të pestën.

Sipas “Goal” në top 20-en e futbollistëve më të mirë në botë pas javës së fundit hyjnë:

#20 Mohamed Salah
#19 Luis Suarez
18# Neymar

17# Toni Kroos
16# Mason Mount
15# Harry Kane

14# Riyad ahrez
13# Bruno Fernande
12# Cristiano Ronaldo

11# Erling Haaland
10# Karim Benzema
9# Phil Foden

8# Ilkay Gundogan
7# N’Golo Kante
6# Romelu Lukaku

5# Ruben Dias
4# Lionel Messi
3# Robert Lewandowski

2# Kevin De Bruyne
1# Kylian Mbappe. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here