Home Uncategorized Real Madrid arrin marrëveshje me Haaland

Real Madrid arrin marrëveshje me Haaland

36
0

Klubi anglez Norwich City ka konfirmuar se ka transferuar futbollistin kosovar Milot Rashica, përcjell Sinjali Sport.

Milot Rashica ka befasuar me zgjedhjen e skuadrës, pasi që të interesuar për të ishin shumë skuadra, por jo edhe Norwichi.

Ekipi anglez këtë edicion është rikthyer në Premierligë dhe do garojë për stinorin e ri me yllin e reprezentacionit të Kosovës.

Rashica iu bashkua Citizensve për një shumë ende të pakonfirmuar.

Sulmuesi anësor ka nënshkruar për katër vite me Norwichin, pasi i kaloi tre sezone e gjysmë te Werder Bremeni.

24 vjeçari për 100 paraqitje të gjermanët ka realizuar 27 gola.

Tingëllon çuditshëm, por mesfushori ofensivë i Kombëtares së Belgjikës, Eden Hazard ka luajtur një ndeshje 90 minuta për herë të parë pas pothuajse dy vitesh, përcjell Sinjali Sport.

Hera e fundit kur Hazard e kishte bërë një gjë të tillë ishte 23 nëntori i vitit 2019.

Futbollisti i Realit të Madridit, gjatë kësaj periudhe kishte vuajtur në lëndime të shumta, gjë që i kishte pamundësuar paraqitjet e plota si në klub ashtu edhe në kombëtare.

Gjithsesi, paraqitje e plotë e 30 vjeçarit të hënën kundër Finlandës, gëzon Belgjikën pasi mund të llogaritë në të në fazën finale të ‘EURO 2020’. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here