Home Uncategorized Notat e futbollistëve: Holandë – Republika e Çekisë, Holes fantastik, de Ligt...

Notat e futbollistëve: Holandë – Republika e Çekisë, Holes fantastik, de Ligt zhgënjeu

41
0

Holanda në fazën e 1/8 të finales u takua me Republikën e Çekisë, shkruan Sinjali Sport.

Çekia u përkujdes për befasinë e parë për këtë Evropian, pasi fituan 2-0.

Mbrojtësi i tulipanëve de Ligt u ndëshkua me karton të kuq në min e 55-të dhe kjo ndikoi në rrjedhjen e ndeshjes.

Çekët morën dominimin dhe në minutën e 68-të realizuan me anë të Tomas Holes.

Sulmuesi Patrick Schick ka realizuar golin e dytë, duke krijuar një epërsi solide, për ta fituar komplet ndeshjen.

Ky takim u luajt në “Puskas Arena” të Budapestit në Hungari.

Danimarka do pres Republikën e Çekisë në çerekfinale.

Tomas Holes pas golit dhe asistimit u shpall lojtari i ndeshjes me notën më të lartë 8.7.

Në anën tjetër Matthijs de Ligt pasi e mori kartonin e kuq u vlerësua me notën më të ulët 6.0.

Notat e të gjithë atyre që luajtën janë këto:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here