Home Uncategorized Lewandowski e kthen në lojë kombëtaren e Polonisë, barazon ndaj Suedisë, shpreson...

Lewandowski e kthen në lojë kombëtaren e Polonisë, barazon ndaj Suedisë, shpreson në kualifikim

37
0

Suedia është duke luajtur ndeshjen e fundit ndaj Polonisë, shkruan Sinjali Sport.

Polonia ka barazuar rezultatin në 2-2.

Ylli i reprezentacioni Lewa ka realizuar për golin e barazim dhe do mundohen për të triumfuar.

Lewandowski 2nd Goal of Tonight!!! Fighting for his National Team! pic.twitter.com/hEP9mqYb1D

— Albi🇽🇰 (@albiFCB7) June 23, 2021
Robert Lewandowski ka shënuar për ta ngushtuar epërsinë dhe për ta bërë vazhdimin e ndeshjes më dramatik.

Emil Forsberg realizoi golin e minutës së dytë.

Suedia si liderë e Grupit E, luan ndaj Polonisë që ka vetëm një pikë dhe gjendet e fundit në tabelë.

Në “Gazprom Arena” të Shën Petersburgut të Rusisë po zhvillohet ndeshja, që ka nisur në ora 18:00.

Në të njëjtin orar luhet edhe takimi mes Sllovakisë dhe Spanjës, që janë në po këtë grup, ku lufta për kualifikim do jetë e zjarrtë. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here