Home Uncategorized Gjermania sfidohet nga Hungaria, ku janë publikuar formacionet

Gjermania sfidohet nga Hungaria, ku janë publikuar formacionet

34
0

Kombëtarja më e suksesshme Evropiane, Gjermania ndeshjen e fundit do ta luaj ndaj Hungarisë, shkruan Sinjali Sport.

Pasi e dominoi Portugalinë me rezultat 4-2, pancirët do kërkojnë kualifikimin nga grupi me një fitore.

Në tjetrën anë Hungaria barazoi me Francën dhe do tentojë të bëj një tjetër befasi ndaj Gjermanisë.

Në “Allianz Arena” të Bayern Munichut në ora 21:00 do filloj kjo ndeshje.

Suedia ka luajtur ndeshjen e fundit ndaj Polonisë, shkruan Sinjali Sport.

Suedia e mposhti Poloninë, me rezultat 3-2, duke pasur një goleadë.

Victor Claessen realizoi golin e fitores te skandinavët në kohën shtesë në minutën e 93-të.

Ylli i reprezentacioni Lewa ka realizuar për golin e barazim dhe u munduan për të triumfuar.

Robert Lewandowski ka shënuar për ta ngushtuar epërsinë dhe për ta bërë vazhdimin e ndeshjes më dramatik.

Emil Forsberg realizoi dy gola për të krijuar një epërsi solide.

Suedia kualifikohet tutje si lider i Grupit E, ndërsa Polonia e përmbyll kampionatin me një pikë në pozitën e fundit.

Në “Gazprom Arena” të Shën Petersburgut të Rusisë u zhvillua ndeshja.

Pas përfundimit të këtij ballafaqimi janë publikuar edhe notat lojtarëve, ku dy akterët kryesor ishin Emil Forsberg me dy gola dhe me notë 8.4, ndërsa Robert Lewandowski me 8.1.

Gardiani portës polake Wojciech Szczesny u notua më së ulëti, pas disa gabimeve iu dha nota 6.0.

Notat e të gjithë atyre që luajtën janë këto:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here