Home Uncategorized Belgjikë – Portugali, të rejat e fundit rreth formacioneve

Belgjikë – Portugali, të rejat e fundit rreth formacioneve

37
0

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Belgjikës dhe Portugalisë, përcjell Gazeta Sinjali Sportiv.

Kjo ndeshje është e vlefshme për kalim në fazën çerekfinale të Kampionatit Evropian Euro 2020.

Të dy kombëtaret kanë treguar formë të mirë në fazën e grupeve dhe fituesin e kësaj përballje në çerekfinale e pret Italia, shkruan KP.

Këto janë formacionet e mundshme:

Belgjika (3-4-2-1): Courtois; Alderweireld, Boyata, Vertonghen; Meunier, Tielemans, Witsel, Thorgan Hazard; De Bruyne, Eden Hazard; Lukaku

Portugalia (4-3-3): Patricio; Semedo, Pepe, Dias, Guerreiro; Moutinho, Pereira, Sanches; Silva, Ronaldo, Jota. /GazetaSinjaliSporti/

Holanda në fazën e 1/8 të finales do përballet me Republikën e Çekisë, shkruan Sinjali Sport.

Tulipanët për dallim prej kombëtareve tjera rrugën për në gjysmëfinale e kanë më të lehtë, pasi që në këtë raund dhe në çerekfinale nëse kualifikohen do të luajnë prapë me një kombëtare jo favorite, Danimarkën.

Në tjetrën anë Çekia do mundohet ta befasojë përsëri Holandën, sikurse në Evropianin e 2004-ës, ku e mposhti 3-2.

Ky takim do luhet në “Puskas Arena” të Budapestit në Hungari dhe fillon në ora 18:00.

Formacionet janë publikuar dhe ato janë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here