Home Uncategorized Anglia mposht Çekinë, kualifikohen të dyjat

Anglia mposht Çekinë, kualifikohen të dyjat

37
0

Republika e Çekisë dhe Anglia u përballen në ndeshjen e fundit të Grupit D, shkruan Sinjali Sport.

Anglia fitoi minimalisht 1-0, ndaj Skocisë.

Raheem Sterling shënoi golin e vetëm të ndeshjes pas asistimit nga Jack Grealish.

Anglia me këtë fitore kualifikohet si lidere e grupit, derisa Çekia me katër pikë kualifikohet si e treta, pas Kroacisë.

Në arenën madhështore “Wembley” u zhvillua ky takim.

/Gazeta Sinjali Sporti/

Sllovakia me Spanjën po luajnë ndeshjen e fundit në grup, shkruan Sinjali Sport.

Spanja ka realizuar për 1-0, pas një goli mjaft interesant.

Martin Dubravka pasi e priti penaltinë, realizoi autogol të pabesueshëm.

Dubravka 😭😭
this is one of the funniest own goals you’ll ever see pic.twitter.com/FGl2LnvzMf

— ⚡ (@UTDCJ_) June 23, 2021
Dueli i dy kombëtareve në fjalë është i fundit në fazën e grupeve dhe të dyjave ju nevojitet fitorja.

Në stadiumin e Sevillës “de La Cartuja” është duke u zhvilluar ky takim.

Sllovakia ka një fitore dhe një humbje, ndërsa furia e kuqe ka dy barazime.

Në këtë grup Suedia është lider dhe ka kaluar në fazën eliminuese, ndërsa Polonia që po ashtu është në këtë grup do kërkojë kualifikimin tutje në ndeshjen ndaj Suedisë. /Gazeta Sinjali Sporti/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here